OCIEPLENIA PODDASZY

Ocieplanie poddaszy i stropów
pianką poliuretanową

Testując wiele rozwiązań poprawiających szczelność budynków uznaliśmy, że pianka poliuretanowa to doskonałe i ekonomiczne rozwiązanie, które ma zastosowanie w niemal każdym budynku. Zarówno w tych nowoczesnych obiektach, jak i starszych o drewnianych konstrukcjach, z dużą liczbą łączeń, wieloma nieszczelnościami oraz miejscami trudnymi do izolacji innymi metodami. Docieplanie pianką PUR musi zostać wykonane przez profesjonalną firmę, obsługującą wysokociśnieniowe przyrządy do natrysku. Tylko w ten sposób warstwa zapewni długofalowe korzyści.

Piana otwartokomórkowa przeznaczona jest do nakładania na różnego rodzaju powierzchnię – folię paroprzepuszczalną, deski, blachę, a nawet beton czy papę. Doskonale pokrywa miejsca o różnych kątach nachylenia – pionową ścianę, poziomy sufit lub podłogę, a także konstrukcje ułożone pod kątem np. poddasze. Dodatkowo podłoże nie wymaga specjalnego przygotowania. Bardzo ważne są również jej właściwości oddychające, przez co wewnątrz struktury nie gromadzi się wilgoć, pleśń, grzyby i inne skażenia mikrobiologiczne. To właśnie dlatego pianowanie poddaszy w Lublinie zyskuje niesamowitą popularność.

Po nałożeniu pianka poliuretanowa PUR otwartokomórkowa pęcznieje, a wewnątrz komórek zgromadzone zostaje powietrze, któr e jest doskonałym izolatorem. Materiał gwarantuje szczelność, wysoką trwałość i pozwala powierzchni oddychać. Na tak przygotowane podłoże można nakładać warstwę wykończeniową.

ETAPY OCIEPLANIA PODDASZY

Ocieplanie pianką poliuretanową to proces, który można podzielić na trzy etapy. Każdy z nich jest równie ważny, by uzyskać wysokiej jakości warstwę izolacyjną, która zapewni pomieszczeniu ocieplenie na długie lata.

Etap pierwszy
PRZYGOTOWANIE

Na początku należy odpowiednio przygotować pomieszczenie. Podłoże powinno być czyste i suche, a przed nałożeniem piany PUR trzeba zamontować elementy konstrukcyjne do profili aluminiowych – wieszaki, które są niezbędne do późniejszego montażu płyt kartonowo-gipsowych lub innej powierzchni wykończeniowej.

Etap drugi
NATRYSK PIANY

Gdy pomieszczenie jest już odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, można przejść do kolejnego kroku, jakim jest natrysk piany poliuretanowej. W Lublinie przeprowadziliśmy już dziesiątki udanych ociepleń. Wiemy, że chcąc osiągnąć planowany efekt czynność wykonuje się za pomocą specjalnego reaktora, pozwalającego na nakładanie substancji pod wysokim ciśnieniem. Zabieg ten powinien być przeprowadzony przez firmę wyspecjalizowaną w tego typu pracach. Doświadczeni fachowcy sprawnie i precyzyjnie wykonają dokładną izolację pianą. Materiał nakłada się bezpośrednio na membranę lub deskowanie. Poliuretan puchnie i tworzy jednolitą warstwę, niwelując mostki termiczne i wypełniając wszystkie wolne przestrzenie. Końcową fazą jest precyzyjne wykończenie wokół elementów takich jak ramy okienne, kanały wentylacyjne itp.

Etap trzeci
MONTAŻ PROFILI I ZABUDOWA

Ostatnią czynnością do wykonania po aplikacji pianki PUR będzie montaż profili aluminiowych oraz nałożenie płyt kartonowo-gipsowych lub innego rodzaju wykończenia.